Agape danışmanlık merkezi
AnasayfaSite içi arama

Agape

UZMANLARIMIZ

Ayşen EVLİÇOĞLU ŞİMŞEK

Ayşen EVLİÇOĞLU ŞİMŞEK,
Psikolog

ÖZGEÇMİŞ

1996 yılında İstanbul Üniversitesi Psikoloji bölümünde lisans eğitimini tamamlamıştır. Aynı yıl okullarda Danışman Psikolog olarak çalışmaya başlamıştır. Halen özel bir eğitim kurumunda Danışman Psikolog ve Rehberlik Bölüm Koordinatörü olarak çalışmalarını sürdürmektedir.

Çocuklar, ergenler, aileler ve öğretmenlerle, davranış bozukluklarının nedenleri ve bunlarla başetme yöntemleri, dikkat dağınıklığı ve öğrenme güçlüğü, ergenlikte psikolojik ve fizyolojik değişimler, benlik oluşumunu etkileyen faktörler, cinsel kimlik oluşumu, aile içi çatışmalar ve çözümleri, etkili iletişim, tek ebeveyinli aileler, verimli ders çalışma yöntemleri, sınav kaygısı, hedef belirleme ve uygulama, afet sonrası kriz müdahalesi gibi konularda çalışmıştır. Bunun yanısıra yine aile, öğretmen ve öğrencilere yönelik çeşitli eğitici grup çalışmaları yapmıştır.

Mesleki eğitimlerini; Aile ve Evlilik Terapileri, Psikodinamik yönelimli Terapiler ve Psikodrama alanlarında sürdürmüştür. Aynı zamanda çocuk ve ergenlerin zihinsel yapılanmaları, kişilik yapılanmaları ve iç dünyaları hakkında bilgi edinilebilen testlerin (WISC-R, Rorschach, CAT ve TAT) uygulanması ve değerlendirilmesi ile ilgili eğitimler almıştır.

Problemlerini grup içinde paylaşarak ele almak, yaşamdaki rol repertuarını zenginleştirmek ve beraberinde kişisel gelişimini desteklemek isteyen yetişkinler için “Yaşam Grupları” yönetmektedir.

Ayrıca çocuk ve ergenler için; etkili iletişim, empati geliştirme, öfke yönetimi, atılganlık eğitimi gibi konularda çeşitli psikodramatik oyunları, masalları, performans ve sanatsal etkinlikleri esas aldığı grup çalışmaları yapmaktadır.

Çocuk, ergen ve yetişkinlerle bireysel ve grup çalışmalarını sistemik yönelimli ilişki terapileri ile sürdürmektedir. 


Geri Dön
İçeriği Paylaş
Agape danışmanlık merkezi
mavera interaktif