Agape danışmanlık merkezi
AnasayfaSite içi arama

Agape

UZMANLARIMIZ

M.Meltem CANVER KOZANOĞLU

M.Meltem CANVER KOZANOĞLU
Uzman Psikolojik Danışman

ÖZGEÇMİŞ

Marmara Üniversitesi, Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık Bölümü lisans programını 1993 yılında bitirmiştir. 1996 yılında  İstanbul Üniversitesi Adli Tıp Enstitüsü Sosyal Bilimler Ana Bilim Dalı’nda uzmanlığını almıştır. Uzmanlık tezinde suça itilmiş ergenlerin yeniden topluma kazandırılmasında ve suç faktörünün ortaya çıkmasında “Ailenin Etkileri” üzerine araştırmalar yapmıştır. Islahevinin ergenler üzerindeki etkilerini araştırmıştır. Tezi yurt dışındaki bilimsel dergilerde yayınlanmıştır.

Aile ve evlilik terapileri, ilişki terapileri, Psikodinamik Perspektifli Terapiler, analitik Terapi (CG Jung) alanlarında uzun süreli sertifika ve uzmanlık eğitimlerini tamamlamıştır. Aynı zamanda çocukların ve yetişkinlerin kişilik yapılanmaları ve iç dünyaları hakkında bilgi edinilebilen projektif testlerin uygulanması ve değerlendirilmesi ile ilgili eğitimlerini tamamlamış ve sertifikalarını almıştır. (Rorschach , CAT ve TAT)

Özel bir eğitim kurumunda psikolojik danışman ve rehberlik bölümü koordinatörlüğü yapmış; öğrenci, öğretmen ve velilere yönelik olarak çeşitli bilgilendirici ve eğitici seminerler vermiştir. Çeşitli özel ve resmi kurumlarda çocuklar, ergenler, aileler, çiftlere yönelik seminerler vermiştir. Suça itilmiş çocuklarla çalışan bir sivil toplum kuruluşu olan Semiha Şakir Vakfı’nda gönüllü olarak görev almıştır. Ailelere bilgilendirici ve bilinçlendirici sunumlar gerçekleştirmiştir. Çeşitli kademedeki okulların öğretmen, öğrenci ve velilerine yönelik eğitim ve seminerler vermekte, atölye çalışmaları yönetmektedir. Özel eğitim kurumlarında okul sistemi içinde uzun süreli süpervizyon vermektedir.

1993 yılından itibaren aile, evlilik, çocuk, ergen ve yetişkinlere yönelik, sistemik-dinamik perspektifle psikolojik danışmanlık hizmeti vermektedir. 2003 yılından itibaren kurucusu olduğu Agape Danışmanlık Merkezi’nde çalışmalarına devam etmektedir.

Psikodrama Yönelimli Grup Terapisi Eğitimini tamamlayarak psikodrama terapisti ünvanını almıştır. Çocuklar aileler ve yetişkinlerle psikodrama çalışmalarına devam etmektedir.

2005 yılından itibaren güncel aylık dergilerde yazıları ve röportajları yayınlanmaktadır.

Uluslararası Psikanaliz Birliği'ne bağlı İstanbul Psikanaliz Derneğinde formasyondadır.

Geri Dön
İçeriği Paylaş
Agape danışmanlık merkezi
mavera interaktif