Agape danışmanlık merkezi
AnasayfaSite içi arama

Agape

UZMANLARIMIZ

Yüksel ARTAR

Uzman Psikolog
 
ÖZGEÇMİŞ
İstanbul üniversitesi; Edebiyat Fakültesi, Psikoloji bölümü lisans programını1986 yılında bitirmiştir. Yüksek Lisans eğitimini 2002 yılında İstanbul Ticaret Üniversitesinde tamamlamıştır. Bitirme projesini “Ergenlerde Benlik Kavramı ile Sınav Kaygısı Arasındaki İlişkinin İncelenmesi” üzerine yapmıştır.
Mesleki çalışmalarına, “Özürlü Çocuklar ve anne babalarına, Eğitimci-Psikolog” olarak hizmet vererek başlamıştır.1988-2002 yılları arasında özel öğretim kurumlarının ilköğretim ve lise düzeylerinde “Psikolojik Danışman” olarak görev yapmıştır. Görevi sürecinde “Öğrenci, öğretmen ve ailelere” yönelik olarak çeşitli konularda grup çalışmaları yapmış ve seminerler vermiştir. 1996 yılından bugüne kadar  “Özel Psikolojik Danışmanlık Merkezleri”nde psikolog olarak çalışmalarını sürdürmüştür. 
Çocuklarda “Hiperaktivite, Dikkat Dağınıklığı, Özel Öğrenme Güçlüğü ve Değerlendirme”, “Projektif Testler” ,”Sınav ve Sınanma Kaygısı ve Rahatlama Teknikleri”, Stratejik Aile Terapisi”, “Danışmanlık Becerileri” , “Psikodinamik Teori ve Yaklaşımlar”, “Rüya Yorumlama Grup Çalışması” gibi alanlarda mesleki eğitimlerini almıştır. 
Gönüllü olarak; “Sosyal Hizmetler Vakıf Yuvası”ndaki çocuklar ile çalışmalar yapmış, “1984 Vakfı” bünyesinde gençlerin ailelerine yönelik düzenlenen “Ergenlik Dönemi “ konulu seminerlerde konuşmacı olarak görev almıştır. Çeşitli gazete ve dergilerde yazıları yayınlanmıştır.   
2021 yılından itibaren “Agape Danışmanlık Merkezi”nde çocuklar, gençler, yetişkinler ve aileler ile çalışmalarına devam etmektedir.
Geri Dön
İçeriği Paylaş
Agape danışmanlık merkezi
mavera interaktif