Agape danışmanlık merkezi
AnasayfaSite içi arama

E-Kütüphane

FİLM TANITIMI

ÜÇ / TOM TYKWER

Agape film çalışmaları için seçtiğimiz 32. film,  ''ÜÇ''

Run Lola Run filmindeki farklı sinema dili ve öyküleme tekniğiyle çıkış yapan yönetmen Tom Tykwer, daha sonra Patrick Süskind’in Das Perfume isimli eserini sinemaya uyarlamıştır. Kısa zamanda dikkat çeken bir yönetmen haline gelen Tykwer, son olarak Wachowski Kardeşler’le birlikte Bulut Atlası (Cloud Atlas) filminin yönetmenlerinden birisi olmuştur.


Yönetmenin 2010 tarihli filmi DREI (Üç) , insan ilişkilerinin karmaşık dehlizlerinde bir yolculuğa çıkarıyor bizi. Krzysztof Kieslowski’nin izinden giden yönetmen, kendimize dair keşiflerimizi tesadüflerle ilişkisi üzerinden mercek altına alıyor.

Uzun yıllara yayılan ilişkilerin neredeyse kaçınılmaz olarak duygusal-cinsel açıdan heyecanını yitirmesi, yeknesaklaşması, yaşamı ve kendimizi başka bir gözle sorguladığımız orta yaş evresine denk düşerse, bu tekdüzeliğin doğal sonuçları nereye evrilebilir?


Konuşurken hepimize aşina gelen, kadın olmak, erkek olmak, aşk, evlilik, cinsellik biraz kazındığında o tanıdık afili yaldızlarını yitiren kavramlardır. Hatta sıklıkla toplumsal atıflar, öğrenmeler ve inançlar silsilesidir. Aşk kavramını, ikili ilişki nosyonunu hassasiyetle yapıbozumuna uğratan Tykwer, heteroseksüel, eşcinsel ve biseksüel yönelimlerin kavşağında seyircisini cesur bir yüzleşmeye davet ediyor.


Hanna (Sophie Rois) ve Simon’un (Sebastian Schipper) hem birbirleriye hem de kendi iç dünyalarıyla ilişkileri, Adam’la (Devid Striesow) tanıştıktan sonra karmakarışık olacaktır.


Yönetmen: Tom TYKWER
Oyuncular: Sophie Rois, Sebastian Schipper, Devid Striesow
Yapım Yılı: 2010
Süre: 119 dakika


Söyleşi: Klinik Psikolog Oktay ŞILAR
Yer: Agape Danışmanlık Merkezi
Tarih ve saat: 26 Eylül 2013 Perşembe / saat 19.00
Kayıt: 25 Eylül 2013 Çarşamba günü, saat 19:00’a kadar kayıt yaptırabilirsiniz. Gösterim ilgilenen herkese açıktır.
Telefon: 0 216 566 06 84 / 0533 370 49 93

Keyifli seyirler dileriz.


Web Sayfası: http://www.agape.com.tr/
Facebook etkinlik sayfası: https://www.facebook.com/events/212767542215863

Geri Dön
İçeriği Paylaş
Agape danışmanlık merkezi
mavera interaktif