Agape danışmanlık merkezi
AnasayfaSite içi arama

E-Kütüphane

FİLM TANITIMI

BLUE JASMINE / WOODY ALLEN

Agape Film Çalışmaları için seçtiğimiz 48. film,  ''BLUE JASMINE''

Annie Hall filmiyle çıkış yapan ve daha sonra Manhattan, Radio Days, Husbands and Wives, The Purple Rose of Cairo, Mighty Aphrodite, Bullets Over Broadway, Vicky Cristina Barcelona gibi filmleriyle tanınan Woody Allen, kimi zaman psikanalizi de divana yatıran, sıklıkla orta sınıf değerlerini ve ruh hallerini eleştirel ve mizahi tonda irdeleyen bir yönetmendir. Tüm rahatsız ediciliği sabun köpüğü tadında olduğundan, Allen sineması seyirciyi kendi hallerine gülmeye iter.

Jasmine (Cate Blanchett) evliliğine gözleri kapalı biçimde devam etmekte, maddi olanakları ise sınırsızca kullanmaktadır. Nahoş olaylar sonucunda yoksul kardeşinin yanına yerleşmek zorunda kalınca, bir yandan durmayan baş ağrıları, bir yandan para kazanma zorluğu diğer yandan ilişkilerini yola koymaya çabası Jasmine’i hızla çöküşe doğru götürmeye başlar.

Film; evlilik, ilişkiler, ilişki içine yerleşen bireysel tarihimizin basıncı, ilişki sistemlerindeki çatışmalar, koalisyonlar, duygu politikaları ekseninde tartışılacaktır.

Yönetmen: Woody Allen

Oyuncular: Cate Blanchett, Alec Baldwin, Peter Sarsgaard

Yapım Yılı: 2013

Süre: 98 dk.

Söyleşi: Klinik Psikolog Oktay ŞILAR

Yer: Agape Danışmanlık Merkezi

Tarih ve saat: 19 Şubat 2015 Perşembe/ 19.00 Gösterim ilgilenen herkese açıktır.

Telefon: 0 216 566 06 84 / 0533 370 49 93

Keyifli seyirler dileriz.

Geri Dön
İçeriği Paylaş
Agape danışmanlık merkezi
mavera interaktif