Agape danışmanlık merkezi
AnasayfaSite içi arama

E-Kütüphane

FİLM TANITIMI

DÖVÜŞ KULÜBÜ / DAVID FINCHER

Agape Film Çalışmaları için seçtiğimiz  28. Film  ''DÖVÜŞ KULÜBÜ''

İlk kez 1992 yılında , Alien serisinin 3. filmine getirdiği psikanalitik yorum ve yarattığı klostrofobik mekan duygusuyla dikkatleri çeken Fincher, Se7en filmiyle rüştünü ispatlamıştır. The Game filmin ardından çektiği Fight Club (Dövüş Kulübü) filmi ise tam bir kült esere dönüşmüştür.


Yeraltı edebiyatın mühim isimlerinden Chuck Palahniuk’un aynı adlı romanından uyarlanan filmde, bir otomotiv firmasının çalışanı (Edward Norton), iyi maddi koşullarına rağmen ruhsal açıdan kendini yabancılaşmış , mutsuz ve içi boş hissetmektedir. Kendisinden daha zor durumdaki insanlara yardımcı olma önerisiyle, kanser hastaları dayanışma grubuna katılır ve burada sıradışı bir karakter olan Marla Singer’la (Helena Bonham Carter) tanışır. Bu zaman zarfında bir gün iş seyahati sırasında Tyler Durden’la (Brad Pitt) tanışır. Sabun satıcısı olduğuna söyleyen Tyler’ın, kendi hayatına dahil olmasıyla, bu tanışıklık kaosa doğru ilerleyen bir yolculuğa dönüşür.


Filmin gösteriminden sonra, öykünün ve karakterlerin yerleştiği psiko-politik bağlam ele alınacak, Freud’un yapısal ve topografik kuramı paralelinde karakterlerin izdüşümleri analiz edilecektir.


Yönetmen: David Fincher
Oyuncular: Edward Norton, Brad Pitt, Helena Bonham Carter
Yapım Yılı: 1999
Süre: 139 dakika


Söyleşi: Klinik Psikolog Oktay ŞILAR
Yer: Agape Danışmanlık Merkezi
Tarih ve saat: 21 Şubat 2013 Perşembe / 19:00
Kayıt: 20 Şubat 2013 Çarşamba günü, saat 19:00’a kadar kayıt yaptırabilirsiniz. Gösterim ilgilenen herkese açıktır.
Telefon: 0 216 566 06 84 / 0533 370 49 93


Web Sayfası: http://www.agape.com.tr/

Keyifli seyirler dileriz.

Geri Dön
İçeriği Paylaş
Agape danışmanlık merkezi
mavera interaktif