Agape danışmanlık merkezi
AnasayfaSite içi arama

E-Kütüphane

FİLM TANITIMI

KUTSAL GEYİĞİN ÖLÜMÜ / YORGOS LANTHIMOS

 

Agape Film Çalışmaları için seçtiğimiz 76. Film  '' KUTSAL GEYİĞİN ÖLÜMÜ''

Kyonodontas ve Lobster gibi filmleriyle kısa zamanda tanınan Yunan yönetmen Yorgos Lanthimos son filmi olan Kutsal Geyiğin Ölümü’nde mitolojik bir hikayeye atıfla günümüz ailesini , kayıp süreçlerini, kuşaklararası ilişkileri ve onu kuşatan toplumsal-politik kaosu ele alıyor. Yer yer Stanley Kubrick sinemasına selam duran film, çok katmanlı bir okumanın esansını damıtmaya çalışıyor.
Kardiyolog Steven Murphy ve Göz doktoru olan eşi Anna Murphy, ergenlik çağındaki çocukları Bob ve Kim ile görünürde mutlu ve iyi bir hayat sürdürmektedirler. Steven’in kol kanat germeye çalıştığı Martin isimli gencin ailenin hayatına dahil olmasıyla birlikte, bu tablo yavaş yavaş parçalanmaya başlayacak, ailenin öyküsü tekinsiz bir mecrada ilerlemeye başlayacaktır.
Film, tüm bu ilişki sistemlerinin yerleştiği bağlamda, sırlar, kayıp, yas, suçluluk, temaları ekseninde, psikanalitik sosyal antropolojik ve politik boyutlarıyla değerlendirilecektir. 
Yönetmen: Yorgos Lanthimos
Oyuncular: Nicole Kidman, Colin Farrell, Barry Keoghan.
Yapım Yılı: 2017
Süre: 121 dk.
Söyleşi: Uzm.Psk. Oktay ŞILAR
Yer: Agape Danışmanlık Merkezi
Tarih ve saat: 22 Şubat 2018 Perşembe/ 19.00
Gösterim ilgilenen herkese açıktır. Söyleşi ücretlidir. Agape Danışmanlık Merkezi’ni arayarak kayıt yaptırmanız gerekmektedir.
Telefon: 0 216 566 06 84 / 0533 370 49 93
Keyifli seyirler dileriz.
Geri Dön
İçeriği Paylaş
Agape danışmanlık merkezi
mavera interaktif