Agape danışmanlık merkezi
AnasayfaSite içi arama

E-Kütüphane

FİLM TANITIMI

LIFE OF PI / ANG LEE

Agape Film Çalışmaları için seçtiğimiz 62. Film,  ''LIFE OF PI''

Tayvan asıllı yönetmen Ang Lee, küçük bir Amerikan kasabasındaki evlilik ilişkisini merkeze aldığı başarılı filmi Ice Storm ile çıkış yapmıştır. Daha sonra büyülü gerçekçi bir Çin Wu Xia tarzı film olan Kaplan ve Ejderha ile geniş bir sinemasever grubu tarafından tanınmıştır. Brobeck Mountain ve Life of Pi yönetmenin diğer bilinen filmleridir. Filmlerinde farklı temalara yönelmesi ve anlatımındaki sade derinlik Ang Lee’yi kısa filmografisine rağmen saygın bir yönetmen kılmıştır.
 
Yann Martel'in yazdığı romandan uyarlanan filmde, Ailesiyle birlikte Hindistan’da yaşayan Piscine Molitor Patel’in hikayesi anlatılır. Pi, kendine münhasır bir çocuk olarak dünya idraki ve ilgileriyle çevresinden farklılaşan bir çocuktur. Geniş ilgilerinin yanısıra bir hayvanat bahçesi işleten babasına da yardımcı olmaktadır. Ailenin görünürdeki sükûneti, Kanada’ya yerleşmek için çıkılan göç yolculuğunda yerle bir olur. Artık Pi’nin psikomitolojik yolculuğu başlamıştır. Bengal Kaplanı plan Richard Parker’le birlikte çıkılan zorunlu yolculuk hem görsel hem metaforik bir şölene dönüşür.
 
Film; bulma ve yitirme, yuvalanma ve yurtsuzlaşma, büyüme ve bedeli, hafıza ve unutuşlar, yasak ve çatışmalı arzuların tezahürü, kahramanın psikomitolojik yolculuğu bağlamında değerlendirilecektir.
 
Yönetmen: Ang Lee
Oyuncular: Suraj Sharma, Irrfan Khan, Rafe Spall, Gérard Depardieu, Tabu
Yapım Yılı: 2012
Süre: 127 dk.
 
Söyleşi: Klinik Psikolog Oktay ŞILAR
Yer: Agape Danışmanlık Merkezi
Tarih ve saat: 26 Mayıs 2016 Perşembe/ 19.00  Gösterim ilgilenen herkese açıktır.
Telefon: 0 216 566 06 84 / 0533 370 49 93

 

Keyifli seyirler dielriz.
Geri Dön
İçeriği Paylaş
Agape danışmanlık merkezi
mavera interaktif