Agape danışmanlık merkezi
AnasayfaSite içi arama

E-Kütüphane

FİLM TANITIMI

LUCY / LUC BESSON

 

Agape Film Çalışmaları için seçtiğimiz 51. film,  '' LUCY''

The Big Blue (Derinlik Sarhoşluğu) filmiyle çıkış yapan ve daha sonra Leon filmleriyle tanınan Fransız yönetmen Luc Besson, filmlerine sıklıkla güçlü kadın karakterleri işlemiştir. The Fifth Element ( 5. Element), Nikita, Angel A ve Lucy filmleri bu üslubun belirgin örnekleridir. Anlatı derinliğinden ziyade, aksiyonun ön plana çıkarıldığı filmlerde kadın malzemesi bir dolgudan ziyade alt metin olarak, güç talebi açısından ön plana çıkarılmıştır.

Lucy (Scarlett Johansson), beklenmedik bir tesadüf sonucu, Taiwan’de uyuşturucu ticareti yapan bir şebekenin elinde rehin kalır. Kurtulmasının tek imkanı yeni sentezlenen bir uyarıcı maddeye kuryelik yapmasıdır. CPH4 isimli bu madde bir süre sonra Lucy’nin kanına karışacak ve olaylar bambaşka bir mecrada seyredecektir.

Film; beynimizin ne kadarını kullandığımıza dair ortalığı saran şehir efsanelerinden, Nietzsche’nin Üst- İnsan’ına, Heidegger’in Otantik Varoluşundan Lacancı Fallus Arzusuna, Psikotrop maddelerin şamanik etkilerinden Australopithecus Afarensis insanı Lucy’e, Kadınlık mefhumundan idealizm-materyalizm arasındaki tarihsel tartışmaya dek geniş atıfla tartışılacaktır.

Yönetmen: Luc Besson

Oyuncular: Scarlett Johansson, Morgan Freeman

Yapım Yılı: 2014

Süre: 89 dk.

 

Söyleşi: Klinik Psikolog Oktay ŞILAR 

Yer: Agape Danışmanlık Merkezi

Tarih ve saat: 30 Nisan 2015 Perşembe/ 19.30 Gösterim ilgilenen herkese açıktır.

Telefon: 0 216 566 06 84 / 0533 370 49 93 

Keyifli seyirler dileriz.

Geri Dön
İçeriği Paylaş
Agape danışmanlık merkezi
mavera interaktif