Agape danışmanlık merkezi
AnasayfaSite içi arama

E-Kütüphane

FİLM TANITIMI

MOTHER /DARREN ARONOFSKY

 

Agape Film Çalışmaları için seçtiğimiz 74. Film  '' MOTHER''

Pi, Requiem For A Dream, The Fountain, Black Swan gibi filmleriyle kısa zamanda özel bir izleyici kitlesi kazanan Amerikalı yönetmen Darren Aronofsky, son filmi olan Mother’da şahsi sinematografisi içindeki temel izleği olan karakterlerin yalnızlığı ve parçalanışı motiflerini daha da ileriye taşıyor. Bu defa Anne ve Kadın oluş süreçlerini arketipler zemininde anlatmayı deniyor.
Esas karakterlerin isimleri değil de, rolleri ve sıfatları olan bu filmde, yaratma sıkıntıları içinde olan bir yazar ve genç eşi, insanlardan uzakta bir çiftlik evinde yaşamlarını sürdürmektedirler. Çiftin ilişkisinde alttan alta sezilen uyumsuzluk, beklenmedik iki misafirin eve gelişiyle iyice su yüzüne çıkacak ve insan ruhsallığına tüm boyutlarıyla karanlık bir yolculuk başlayacaktır.
Film, ruhsal ve ilişkisel gerçekliğin işleyişi, dini ve mitolojik referanslar, arketiplerin işleyişi, kadın ve çocuk sahibi olmanın ruhsal-tarihsel açılımları, korkular, arzular ve düşlemler kavşağında dünyaya dahil oluşumuz açısından değerlendirilecektir. 
 
Yönetmen: Darren Aronofsky
Oyuncular: Jennifer Lawrence, Javier Bardem, Michelle Pfeiffer, Ed Harris
Yapım Yılı: 2017
Süre: 121 dk.
Söyleşi: Uzm.Psk. Oktay ŞILAR
Yer: Agape Danışmanlık Merkezi
Tarih ve saat: 28 Aralık 2017 Perşembe/ 19.00
Gösterim ilgilenen herkese açıktır. Agape Danışmanlık Merkezi’ni arayarak kayıt yaptırmanız gerekmektedir.
Telefon: 0 216 566 06 84 / 0533 370 49 93

 

Keyifli seyirler dileriz.
Geri Dön
İçeriği Paylaş
Agape danışmanlık merkezi
mavera interaktif