Agape danışmanlık merkezi
AnasayfaSite içi arama

E-Kütüphane

FİLM TANITIMI

NOCTURNAL ANIMALS / TOM FORDAgape Film Çalışmaları için seçtiğimiz 69. Film, NOCTURNAL ANIMALS.Agape Film Çalışmaları için seçtiğimiz 69. Film, NOCTURNAL ANIMALS.Agape Film Çalışmaları için seçtiğimiz 69. Film, NOCTURNAL ANIMALS.

 

Agape Film Çalışmaları için seçtiğimiz 69. Film,  'NOCTURNAL ANIMALS'

Amerikalı yönetmen Tom Ford tasarımcılık moda direktörlüğünden sonra sinemaya yönelmiş ve iki film çekmiştir. Nocturnal Animals yönetmenin ikinci filmidir. Film çeşitli festivallerde 127 ödüle aday gösterilmiş ve 14 ödül kazanmıştır.

Susan Morrow, dışarıdan bakıldığında birçok insanın gıpta ettiği bir hayata ve kariyere sahiptir. Evlilik ilişkisi de yolunda gidiyor gibi görünmesine rağmen fark ettiği bazı şeyler onu mutsuz ve tedirgin etmektedir. Bir gün terk etmiş olduğu eski eşi Edward Sheffield’den bir paket gelir. Edward, yayınlamadığı bir romanın taslağını ona göndermiş ve fikrini sormaktadır. Kitap Susan’a adanmıştır ve kitabın adı (Nocturnal Animal) ilişkileri zamanında Edward tarafından Susan’a takılmış bir isimdir. Kitabı okumasıyla beraber Suzan kaotik bir dünyaya girmeye başlar.

Film, ilişki sistemlerinde kadın ve erkek oluş, aile sistemlerinde çözülmemiş işlerin kuşaklararası aktarımı, yas ve travmanın işleyişi, adalet ve suçun etik kavramsallaştırılması açısından çok katmanlı bir okumayla analiz edilecektir. 

Yönetmen: Tom Ford
Oyuncular: Amy Adams, Jake Gyllenhaal, Michael Shannon
Yapım Yılı: 2016
Süre: 116 dk.
 
Söyleşi: Uzm.Psk. Oktay ŞILAR
Yer: Agape Danışmanlık Merkezi
Tarih ve saat: 23 Mart 2017 Perşembe/ 19.30    Gösterim ilgilenen herkese açıktır
Telefon: 0 216 566 06 84 / 0533 370 49 93
 
Keyifli seyirler dileriz.
Geri Dön
İçeriği Paylaş
Agape danışmanlık merkezi
mavera interaktif