Agape danışmanlık merkezi
AnasayfaSite içi arama

E-Kütüphane

FİLM TANITIMI

VANISHING WAVES / KRISTINA BUOZYTE

 

Agape Film Çalışmaları için seçtiğimiz 49. film, ''VANISHING WAVES''

Litvanya’lı yönetmen Kristina Buozyte’nin üçüncü filmi olan Kaybolan Dalgalar, farklı festivallerden en iyi film, en iyi yönetmen, en iyi oyuncu, en iyi görüntü yönetmenliği dallarında 8 ödül kazanmıştır. Buozyte, bilimkurgu bir fonda insan ruhsallığının karanlık ve derin katmanlarını kadın gözüyle resmetmeye çalıştığı bu filmin hem senaryosunu yazmış hem de yönetmiştir.

Ayrı beyinlerin birbiriyle nöral etkileşime sokulması sonucu ortaya çıkabilecek veri akışının niteliğini anlamak ve bu sürecin modellemesini yapmak isteyen bir grup bilim insanı, komada olan Aurora (Jurga Jutaite) ile bir deney yapmak ister. İlişkisinde bazı sorunlar yaşayan Lukas (Marius Jampolskis) , Aurora’nın beyni ile ilişkiye geçecek kişi olarak seçilir. Bir laboratuvarda başlayan deney süreci zamanla ekibin tasarladığından çok daha farklı bir yönde gelişir. İlk başlarda karmaşık ve anlamlandırılamaz olan veriler, zaman içinde bir sistem oluşturmaya başlar. Bu sistem, bilincin devre dışı olduğu karanlık bir dünyada insan varoluşuna dair derin bir hikaye anlatmaya başlar.


Film; bilincin doğası, bilinçdışı materyalin niteliği, kolektif arketipler, korkular ve varoluşun sıkıntılı yükü üzerinden tartışılacaktır.

Yönetmen: Kristina Buozyte
Oyuncular: Marius Jampolskis, Jurga Jutaite,
Yapım Yılı: 2012
Süre: 124 dk.


Söyleşi: Klinik Psikolog Oktay ŞILAR
Yer: Agape Danışmanlık Merkezi
Tarih ve saat: 19 Mart 2015 Perşembe/ 19.00  Gösterim ilgilenen herkese açıktır.
Telefon: 0 216 566 06 84 / 0533 370 49 93

Keyifli seyirler dileriz.

Geri Dön
İçeriği Paylaş
Agape danışmanlık merkezi
mavera interaktif