Agape danışmanlık merkezi
AnasayfaSite içi arama

E-Kütüphane

FİLM TANITIMI

WOMB (RAHİM) / BENEDEK FLIEGAUF

Agape Film Çalışmaları için seçtiğimiz  24. film, ''WOMB (RAHİM) / BENEDEK FLIEGAUF

İlginç teknikleri, kendine has bir sinema dili ve etkileyici bir görselliği olan Benedek FLIEGAUF daha çok kendi yazdığı senaryoları beyaz perdeye aktaran bir yönetmendir.


WOMB filmi Rebecca (Eva GREEN) ve Tommy’nin (Matt SMITH) çocuk yaşta birbirlerine aşık olmasıyla açılır. Daha sonra Rebecca ailesiyle birlikte Japonya’ya gider. Aradan 12 yıl geçtikten sonra Rebecca, aynı kasabaya geri döner. Tommy ile ilişkileri derin bağlılığından bir şey yitirmeksizin tekrar başlar. Ancak bir diğeri için uzun yıllar beklemiş olan bu çiftin evlenmesinden sonra acı bir olay yaşanır. Tommy trafik kazasında hayatını kaybeder.

Bilim kurgu öğeleri barındırmayan filmde, sadece daha ileri bir zamanın üreme teknolojisi geliştirilmiştir. İnsan klonlamak artık yasaldır. Yaslı ve yaralı Rebecca, Tommy’den klonlanan bir çocuğu doğurmaya kara verir. Ancak, bir zamanlar aşık olduğu küçük Tommy’nin aynısından bir çocuk doğurup, onun büyümeye başladığını gördüğünde ruhsal dünyası allak bullak olur. Tamamlanmamış tüm ruhsal işleri, arzuları ve yası bu çocuğa yansıtılır.


Filmin gösteriminden sonra ebeveyn-çocuk ilişkisinin ruhsal tarihimizle ilintileri, çarpılmış idrak ve travmalar, teknolojinin bilinçdışı arzuların hizmetinde yaratabileceği sorunlar ve bu sorunların iç dünyamızda nasıl bir çöküşe yol açabileceği ele alınacaktır.


Yönetmen: Benedek Fliegauf
Oyuncular: Eva GREEN, Matt SMITH
Yapım Yılı: 2010
Süre: 111 dakika


Söyleşi: Klinik Psikolog Oktay ŞILAR
Yer: Agape Danışmanlık Merkezi
Tarih ve saat: 18 Ekim 2012 Perşembe/ 20:00
Kayıt: 17 Ekiml 2012 Çarşamba günü, saat 19:00’a kadar kayıt yaptırabilirsiniz. Gösterim ilgilenen herkese açıktır.
Telefon: 0 216 566 06 84 / 0533 370 49 93


Web Sayfası: http://www.agape.com.tr/

Ücret : 25,- tl + kdv

Keyifli seyirler dileriz.

Geri Dön
İçeriği Paylaş
Agape danışmanlık merkezi
mavera interaktif