Agape danışmanlık merkezi
AnasayfaSite içi arama

E-Kütüphane

FİLM TANITIMI

YOUTH / PAOLO SORRENTINO

 

Agape Film Çalışmaları için seçtiğimiz 57. Film,  ''YOUTH''

İtalyan yönetmen Paolo Sorrentino ilk olarak, İl Divo isimli politik filmiyle çıkış yapmıştır, daha sonra Olmak İstediğim Yer ve Muhteşem Güzellik filmleriyle dikkati çekmiştir. Hem senaryo yazarlığı hem de yönetmenlik yapan Sorrentino, öykü kadar öyküleme biçimi üzerinede kafa yorar.
 
Yıllara dayanan bir dostluğa sahip olan Fred ve Mick, Alp Dağlarında gözlerden ırak bir şekilde ruhunu ve bedenini tazelemek isteyen insanlara hizmet veren bir otele giderler. Bestekar ve orkestra şefi olan Fred (Michael Caine) artık hem insanlara hem de müziğe karşı mesafeliyken, arkadaşı Fred ( Harvey Keitel) son filmini çekmek istemekte ve bunun proje hazırlıklarını yürütmektedir. Otelde ve yakın çevrelerinde yer alan insanlarla ilişkileri üzerinden iki arkadaş yavaşça yaşlılığın ruhsal yolculuğuna çıkarlar.
 
Film; tamamlanmamış işler, sırlar, kuşaklararası ilişkiler ve aktarımlar, yaşlanmak, yaşamın ve ölümün üzerinden anlamla kurduğumuz bağlar, kendi hikayesini ve yasımızı tamamlayabilme çabalarımız üzerinden değerlendirilecektir.
 
 
Yönetmen: Paolo Sorrentino
Oyuncular: Michael Caine, Harvey Keitel, Rachel Weisz
Yapım Yılı: 2015
Süre: 118 dk.
 
Söyleşi: Klinik Psikolog Oktay ŞILAR
Yer: Agape Danışmanlık Merkezi
Tarih ve saat:  24 Aralık 2015 Perşembe/ 19.30  Gösterim ilgilenen herkese açıktır.
Telefon: 0 216 566 06 84 / 0533 370 49 93
 
Keyifli seyirler dileriz.

 

Geri Dön
İçeriği Paylaş
Agape danışmanlık merkezi
mavera interaktif