Agape danışmanlık merkezi
AnasayfaSite içi arama

Agape

UZMANLARIMIZ

Nilgün SARI

Nilgün Sarı
Uzman Psikolojik Danışman

ÖZGEÇMİŞ

 

Marmara Üniversitesi, Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık Bölümü lisans programını 1988 yılında bitirmiştir. 1991 yılında “ Psikolojik  Danışma ve Rehberlik Öğrencilerinin Problem Alanları  ve Depresyon Seviyelerinin İncelenmesi”  konulu yüksek lisans tezini vererek  Marmara Üniversitesi Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık Bölümü’nden uzmanlığını almıştır.

Aile terapisi, psikodinamik perspektifli terapi alanlarında uzun süreli sertifika ve uzmanlık eğitimleri almıştır. Psikodrama yönelimli grup terapisi eğitimi  alarak  psikodrama grup terapisti olmuştur. Çocukların kişilik yapılanmaları ve iç dünyaları hakkında bilgi  veren projektif testlerin uygulanması ve değerlendirilmesi ile ilgili eğitimlerini tamamlamış ve sertifikalarını almıştır.  (Rorschach, WISC-R, CAT, TAT, Koppıtz Bir İnsan Çiz, Bender-Gestalt ve K-H-T-P )

1988 yılından bu yana çocuk, ergen ve ailelere psikolojik danışmanlık yapmaktadır. Fevziye Mektepleri Vakfı Işık Okullarında uzun yıllar psikolojik danışman olarak çalışmıştır. Çocuğun  duygusal ve davranış problemleri, uyum güçlükleri, okul problemleri  başarısızlık, ders çalışma, arkadaş ilişkileri, dikkat dağınıklığı, ergenlik dönemi problemleri, aile içi iletişim, çocuğu anlamak, kardeşler arası ilişkiler, ayrılıklar, kurallar-otorite gibi konularla çalışmaktadır. Psikodrama ve art terapi yöntemleri ile çocuk, aile, yetişkin ve öğretmenlere yönelik grup çalışmaları yürütmektedir.  Grup çalışmalarında çocuklarla, duygusal ve davranış sorunlarını çalışmakta, yetişkinlerle, yaşantı grupları ve konulu grup çalışmaları yapmaktadır.

Agape Danışmanlık  Merkezinde , aile, çocuk, ergen ve yetişkinlere yönelik, sistemik-dinamik perspektifle psikolojik danışmanlık hizmeti vermektedir. Aylık dergilerde yazıları  yayınlanmaktadır.\

http://www.nilgunsari.com adresinden web sitesine ulaşabilirsiniz.

Geri Dön
İçeriği Paylaş
Agape danışmanlık merkezi
mavera interaktif